Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
çağrı indir

Çağrı İndir – The Message 1976 Türkçe Dublaj 720pçağrı indir

Çağrı İndir – The Message 1976 Türkçe Dublaj 720p

Çağrı İndir,  orjinal ismi The Message olan filmi türkçe dublaj seçeneğiyle tek link olarak ve full hd 720p kalitesinde ücretsiz indirebilirsiniz. 

6. yüzyılda Mekke. İslam tarihçilerinin Cahiliye Devri olarak anmaktan güzellandıkları dönemdeyiz. Şehrin ileri gelenlerinin Mekke’yi köleliğin ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerin pençesinde acımasızca yönetmekte olduğu rivayet ediliyor. Kız çocukların yeni doğduklarında diri diri gömüldüklerinin anlatıldığı acımasız bir dönem. Böyle karanlık bir çağda, Hz. Cebrail tarafından ziyaret edilen Hz. Muhammed insanları tek bir Tanrı’ya tapmaya davet ediyor ve şehre hükmedenlerin vahşi metotlarına karşı çıkıyor.

Allah’tan inen bir ayet, peygamberin silaha sarılmasını ve Mekke ordularına karşı direnmesini emrediyor. Müslümanların ordusu deneyimsiz olmasına rağmen Bedir savaşını kazanıyor. Uhud savaşının sonrasındasa 10 yıllık bir barışa evet diyerek arada geçen süreyi İslam’ı yaymak için kullanıyorlar. Muhammed’in Allah’ın elçisi olduğu, Allah’tan diğer tanrı olmadığı haberi Arap yarımadasını hızla katediyor.

En iyi müzik dalında Oscar’a aday olan Çağrı, Hz. Hamza rolündeki Anthony Quinn’in benzersiz oyunculuğu kadar, büyük bir prodüksiyon olması ve Hz. Muhammed’i göstermeden İslam’ın doğuş ve yayılışını anlatmadaki başarısıyla da dünya genelindeki Müslümanların beğenisini toplamış bir yapım.

çağrı filmi indir

Turbobit – GDrive – Megaup


FİLMİ İNDİR
(1.94 GB)
Çağrı İndir – The Message 1976 Türkçe Dublaj 720p.mp4

Rar şifresi: indir.cafe
Çağrı İndir – The Message 1976 Türkçe Dublaj 720p BENZER İÇERİKLER
Çağrı İndir – The Message 1976 Türkçe Dublaj 720p YAPILAN YORUMLAR